Zobacz więcej na temat OFERTY Vivo Fizjoterapia oraz CENNIKnaszych usług. Zapraszamy!


Mięśnie dna miednicy pełnią w organizmie bardzo ważne funkcje pozwalające prawidłowo kontrolować potrzeby fizjologiczne człowieka. Skąd biorą się problemy i dysfunkcje tych mięśni i jak sobie z nimi radzić. O tym w poniższym artykule.


Zobacz więcej na temat OFERTY Vivo Fizjoterapia oraz CENNIKnaszych usług. Zapraszamy!


Nóż w plecach? Dlaczego nie.

Terapia narzędziowa tkanek miękkich, którą obecnie znamy pod nazwą IASTM (  Instrument Assisted Soft Tissue Mobilization) wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej. Gua Sha, taką nazwę nosi tradycyjny azjatycki sposób radzenia sobie z bólem i dysfunkcjami tkanek miękkich. Obecnie IASTM jest oparte na sposobach i technikach, których skuteczność jest poparta wieloletnimi badaniami w tym zakresie.

 

Zobacz więcej na temat OFERTY Vivo Fizjoterapia oraz CENNIKnaszych usług. Zapraszamy!

 


TENDINOPATIA ŚCIĘGNA ACHILLESA


 

Ścięgno Achillesa to jedna z ważniejszych struktur anatomicznych organizmu ludzkiego. Dzięki wytrzymałości tego ścięgna jesteśmy w stanie skakać, biegać, tańczyć. Niestety jak każdy element naszego ciała ma swoją wytrzymałość. Kiedy w okolicy ścięgna pojawia się ból, problemy z chodzeniem, czy uprawianiem sportu, może okazać się, że jest to problem z  “achillesem”. Czym jest tendinopatia i jak leczyć to schorzenie? Odpowiedzi jak zwykle poniżej.

Ból w biodrze, słyszalne trzaski i przeskakiwania podczas ruchów? To może być zespół trzaskającego biodra. Poniżej przedstawiamy charakterystyczne objawy, leczenie i następstwa tej dolegliwości. Zapraszamy do lektury. 


 Zobacz więcej na temat  OFERTY Vivo Fizjoterapia oraz  CENNIK naszych usług. Zapraszamy!


Pierwsza wizyta w gabinecie fizjoterapii.


 

Wielu osobom podczas pierwszej wizyty u fizjoterapeuty towarzyszy zdenerwowanie i stres. Najczęściej wiąże się to z wieloma wątpliwościami i strachem, przed nieznanym, przed terapeutą, czy powiem wszystko, czy terapeuta dobrze zrozumie mój problem? Pierwsza wizyta jest ważnym spotkaniem, które określa kierunki leczenia i problem zdrowotny z jakim przyjdzie nam się mierzyć, dlatego dobrze jest się do niej odpowiednio przygotować. Mamy dla was kilka wskazówek jak przygotować się do wizyty, aby przebiegła sprawnie i bez zbędnego stresu.

 

Zobacz więcej na temat OFERTY Vivo Fizjoterapia oraz CENNIKnaszych usług. Zapraszamy!

 


Ostrogi piętowe- czym właściwie są?


Ostroga piętowa to rozpoznanie bardzo często stawiane przez lekarzy, kiedy w okolicy pięty pojawia się silny ból. Szacuje się, że około 7% społeczeństwa powyżej 65 rż cierpi na tę dolegliwość. Jednak same ostrogi piętowe bardzo często nie są przyczyną bólu. Co więc stoi za występowaniem bólu, jaka jest patogeneza schorzenia i jak je leczyć? 

Zobacz więcej na temat OFERTY Vivo Fizjoterapia oraz CENNIKnaszych usług. Zapraszamy!

 


Halluksy co i jak? 


 

Wielu z nas określenie hallux kojarzy się ze schorzeniem dotyczącym głównie osób starszych, które narzekają na ból i zniekształcenie w okolicy palucha. Jednak do gabinetów fizjoterapeutycznych i lekarskich coraz częściej zgłaszają się osoby młode, które doświadczają wyżej wymienionych dolegliwości. Czym więc jest wspomniany halluks, jak można zapobiegać powstawaniu schorzenia, oraz jakie są drogi leczenia? Na wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

Zobacz więcej na temat OFERTY Vivo Fizjoterapia oraz CENNIKnaszych usług. Zapraszamy!

 


TERAPIA METODĄ MULLIGANA         


 

Bóle kręgosłupa, bóle stawów obwodowych, ograniczenia ruchu, łokieć tenisisty, golifisty, urazy stawowe takie jak skręcenia, zwichnięcia - to jedne z najpopularniejszych dolegliwości, z którymi pacjenci zgłaszają się do gabinetów fizjoterapeutycznych. Zwykle kojarzą się z długą terapią i żmudnymi ćwiczeniami, które charakteryzują się dużą skutecznością, jednak ból podczas terapii często uniemożliwia jej prawidłowy przebieg. Alternatywą dla bolesnych technik terapii manualej, takich jak Cyriax, metod powięziowych, czy uwalniania punktów spustowych jest terapia manualna według koncepcji Mulligana. Jest to założenie, które opiera się na pracy bez bólu a spodziewany efekt ma być natychmiastowy. Co ciekawe jest również bardzo efektywną metodą w walce z bólami i zawrotami głowy. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak skutecznie i bez bólu walczyć z powyższymi dolegliwościami zapraszamy do lektury. 

 

Zobacz więcej na temat OFERTY Vivo Fizjoterapia oraz CENNIKnaszych usług. Zapraszamy!

 


TERAPIA METODĄ STECCO- FASCIAL MANIPULATION- MANIPULACJE POWIĘZI


 

Terapia FM jest to jedna z najnowszych koncepcji terapii manualnej, która swoją filozofię opiera na pracy z powięzią. Jest doskonałym narzędziem fizjoterapeuty do walki z różnego rodzaju schorzeniami i bólem. W Polsce nauczana jest od 2007 roku. 

 

Zobacz więcej na temat OFERTY Vivo Fizjoterapia oraz CENNIKnaszych usług. Zapraszamy!

 


Czym jest blizna?

              Blizna jest to pozostałość po  uszkodzeniu tkanek, po urazach lub interwencjach chirurgicznych. Podczas gojenia się rany  wytwarza się tkanka łączna w miejscu uszkodzenia – i ta nowo powstała tkanka łączna jest określana mianem blizny. Tylko skóra goi się od kilku dni do kilku tygodni w zależności od rozległości rany, jednak proces wytwarzania blizny jest bardziej złożony. Nie jest to tylko gojenie skóry. Również pod skórą przebiega niewidoczny gołym okiem proces gojenia się tkanek (np. powięz, mięśnie, tkanka podskórna, itp.).

"Przedźwigałem się...", "Coś mi strzykło w kręgosupie przy podnoszeniu...", czy chcesz uniknąć takich sytuacji?

Poznaj kilka zasad właściwego podnoszenia ciężarów polecanych przez fizjoterapeutę.

Zdrowy mężczyzna może podnieść ciężar,

Zobacz więcej na temat OFERTY Vivo Fizjoterapia oraz CENNIK naszych usług. Zapraszamy!


Do czego potrzebujemy Fizjoterapii?


 

          Życie to ruch! Części organizmu, które nie są wykorzystywane i poruszane, stopniowo degenerują i zanikają.
Uraz, 
choroba czy też przeciążenie ciała i związane z nimi zaburzenia drobnych i większych ruchów organizmu powodują trudności w funkcjonowaniu różnych jego układów. Układ krążenia, limfatyczny, kostny, mięśniowo-powięziowy i inne nie pracują prawidłowo. Wskutek tego tracimy

Zobacz więcej na temat OFERTY Vivo Fizjoterapia oraz CENNIKnaszych usług. Zapraszamy!


Co to jest skolioza?


 

       Skolioza to nie tylko wada postawy, ale choroba, która w zaawansowanym stadium na znaczący wpływ na  wiele narządów.Skrzywienie kręgosłupa w trzech płaszczyznach ma w szczególności istotny wpływ na ukształtowanie klatki piersiowej. Powoduje to we wklęsłych miejscach ucisk żeber na narządy znajdujące się wewnątrz klatki piersiowej osoby ze skoliozą, przede wszystkim na serce i płuca. Nieprawidłowe ukształtowanie skoliotycznego kregosłupa może powodować ucisk na korzenie nerwowe, a co za tym idzie ból kręgosłupa, czasem nawet z promieniowaniem do rąk lub nóg, czyli tzw. rwę kulszową, rwęl udową bądź rwę ramienną czy też objawy podobne do zespołu cieśni nadgarstka,