Gabinet Fizjo-Relaks

Ta oferta została stworzona dla dwóch grup docelowych: osób, u których uogólnione napięcie wynika ze stresu i w związku z tym bardziej potrzebują relaksu niż fizjoterapii oraz osób, dla których standardowe techniki fizjoterapeutyczne są zbyt bolesne.

Wspólnym mianownikiem podczas zabiegów Fizjo-relaks jest stosowanie delikatnych technik opracowania tkanek, które minimalizują odczucia bólowe i wprowadzają ciało w stan odprężenia. W zależności od rodzaju zabiegu dodatkowe stosujemy dodatkowe elementy, które wspomagają osiąganie stanu relaksu, w postaci ciepła, rytuałów i zapachów. Wszystkie zabiegi odbywają się przy akompaniamencie delikatnej muzyki, której rytm uspakaja i wycisza.

Oferta masaży relaksacyjnych Gabinetu Fizjo-relaks obejmuje:

Masaż relaksacyjny

Głównym celem masażu relaksacyjnego jest wewnętrzne uspokojenie, wyciszenie, zmniejszenie napięcia mięśniowego oraz tkankowego, jak również poprawa przepływu krwi i limfy.

Jest to zabieg oddziałujący na całe ciało, poprawiający wygląd skóry poprzez złuszczenie i nawilżenie naskórka. Dodatkowo masaż relaksacyjny działa on pozytywnie na samopoczucie, zmniejszając stres i stany depresyjne. Zabieg wykonywany jest bez przekraczania granicy bólu. Ruchy terapeuty są powolne, płynne, wyciszające pobudzony stresem układ nerwowy. Znajdujące się w skórze receptory CT odpowiedzialne za odczuwanie delikatnego dotyku komunikują się z autonomicznym układem nerwowym sterując wprowadzeniem ciała w stan relaksu i regeneracji. Masaż relaksacyjny może obejmować całe ciało lub koncentrować się na jednej bądź kilku partiach.

Wskazania – chroniczny stres i napięcie psychofizyczne, przepracowanie i przemęczenie, bezsenność i inne zaburzenia snu, stany depresyjne

Przeciwwskazania – obowiązują tylko przeciwwskazania bezwzględne do masażu wymienione w ogólnych przeciwskazaniach do masażu

Masaż ciepłymi olejkami

Wersja masażu relaksacyjnego, podczas którego do pracy z ciałem zamiast zwykłej oliwki do masażu stosuje się podgrzany w specjalnym kominku olej, najczęściej kokosowy lub inny o unikalnych właściwościach regenerujących skórę. Ciepło podgrzanego oleju połączone z relaksującymi ruchami rąk wpływa regenerująco na ciało i psychikę, pogłębiając uczucie relaksu.

Wskazania: jak w masażu relaksacyjnym, szczególnie polecane dla osób lubiących ciepło

Przeciwwskazania: jak w przeciwwskazaniach do masażu relaksacyjnego

Masaż aromaterapeutyczny

Masaż aromaterapeutyczny jest to masaż relaksacyjny wykonywany olejem lub oliwką z dodatkiem olejków eterycznych, czyli lotnych mieszanin pochodzenia roślinnego posiadających w swoim składzie od kilkudziesięciu do kilkuset naturalnych związków. Masaż redukuje stres, głęboko relaksuje oraz rozluźnia mięśnie, a w zależności od zastosowanego olejku może mieć dodatkowe działanie na organizm: pobudzające, relaksujące, wspomagające oczyszczanie i odkażanie dróg oddechowych, a także może wpływać pozytywnie na nasze emocje przez pobudzenie najstarszych ośrodków w mózgu – ośrodków węchu.

• Olejki pobudzające to m.in. pomarańczowy, eukaliptusowy, goździkowy

• Olejki wyciszające to m.in. lawendowy, z paczuli, z melisy

Wskazania: Jak we wskazaniach do masażu relaksacyjnego

Przeciwwskazania: alergia na olejki oraz jak w przeciwwskazaniach do masażu relaksacyjnego

Drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny to rodzaj delikatnego masażu uciskowego wykonywanego w celu pobudzenia krążenia chłonki inaczej zwanej limfą. W tym celu stosuje się różne techniki i chwyty terapeutyczne, które są wykonywane z odpowiednią częstotliwością i siłą nacisku. Podczas pracy z układem limfatycznym najpierw odblokowuje się drogi odpływu, a następnie pobudza naczynia limfatyczne w docelowym miejscu. Masaż ten wykonywany jest zawsze w kierunku odpływów i dróg odprowadzania przez coraz większe naczynia i węzły chłonne. Siła wykorzystywana do wytworzenia nacisku nie powinna być zbyt duża i powodować dolegliwości bólowych.

Układ chłonny, zwany także limfatycznym jest odpowiedzialny za transport nadmiaru płynów z tkanek oraz sprzątanie po urazach, zakażeniach. W jego skład wchodzą naczynia limfatyczne, węzły chłonne oraz narządy limfatyczne. Produkuje on także i transportuje limfocyty, czyli krwinki białe, które odpowiadają za odporność organizmu.

Trzeba odróżnić sam drenaż limfatyczny, który jest zabiegiem przyjemnym i bardzo relaksującym od terapii obrzęku, która oprócz delikatnych technik drenażu zawiera w sobie także mocniejsze techniki odprowadzające obrzęk. Terapia obrzęku jest zabiegiem typowo leczniczym, które jest dostępny w ramach zabiegów manualnych Vivo Fizjoterapia i jest zalecony w przypadkach obrzęku limfatycznego kończyn. W przypadku świeżego obrzęku wodnego (np. w niewydolności żylnej) można także skorzystać z masażu pneumatycznego, wykonywanego specjalnym urządzeniem, będącego jednym z dostępnych w Vivo Fizjoterapia zabiegów fizykoterapeutycznych.

Wskazania: worki pod oczami, stany po zapaleniu zatok, uczucie ciężkich nóg, drętwienia rąk, stóp, uwalnianie dróg odpływ w świeżych urazach, w celu przyspieszenia regeneracji, wspomagająco w terapii obrzęku, skłonność do obrzęków limfatycznych – wspomaganie słabiej działającego układu chłonnego.

Przeciwwskazania: jak w przeciwwskazaniach do masażu relaksacyjnego

Masaż klasyczny

Podczas masażu klasycznego wykonuje się rytmiczne ruchy: głaskania, rolowania, rozcierania, ugniatania, wstrząsania i oklepywania, co poprawia krążenie krwi, łagodzi napięcie mięśniowe, łagodzi dolegliwości bólowe oraz głęboko relaksuje. Ta wersja masażu działa nieco głębiej niż masaż relaksacyjny, dlatego jest zabiegiem regeneracyjnym, który może mieć na ciało także wpływ leczniczy, W porównaniu z terapią manualną jest jednak mniej ukierunkowana na usunięcie konkretnego problemu, a bardziej na całościową regenerację ciała, zatem dobrze sprawdzi się w profilaktyce bólów mięśniowo-szkieletowych.

Wskazania: profilaktyka i leczenie bólów mięśni, stany stresu chroniczny stres i napięcie psychofizyczne, przepracowanie fizyczne i przemęczenie, spędzanie długiego czasu w pozycji siedzącej, stojącej, bezruchu, bezsenność i inne zaburzenia snu, stany depresyjne

Przeciwwskazania: jak w ogólnych  przeciwwskazaniach do masażu

Masaż gorącymi kamieniami

Terapia gorącymi kamieniami ma tradycję sięgającą kilku tysięcy lat. Podczas zabiegu terapeuta wykonuje masaż rękami i rozgrzanymi kamieniami danej okolicy. Na pozostałych partiach mięśniowych układane są kolejne ciepłe kamienie. Bazaltowe kamienie po podgrzaniu równomiernie przez dłuższy czas oddają zmagazynowane ciepło.

Uczucie głębokiego relaksu, wynikające z połączenia ciepła masażu, ciepła rozgrzanych kamieni i przyjemnych relaksujących ruchów przesuwających się rozgrzanych, pozwala na dłużej pozbyć się psychicznych napięć i rozgrzać organizm.

Zabieg jest szczególnie polecany osobom ciepłolubnym w okresie jesienno-zimowym, a tym którzy lubią przyjemne, głębokie rozgrzewanie i potrzebują relaksu psychofizycznego – o każdej porze roku

Wskazania – nerwice, przewlekły stres, wzmożone napięcie mięśniowe, przemęczenie, spowolniona przemiana materii, otyłość, zaparcia, choroba Raynauda

Przeciwwskazania – zob. przeciwwskazania do masażu, zabieg nie jest zalecany przy nietolerancji ciepła.

Masaż bańką chińską

Jako dodatek do masażu klasycznego lub drenażu limfatycznego można zastosować specjalne gumowe bańki chińskie, które nie wymagają podgrzewania do wywołania podciśnienia, gdyż wystarczy je odpowiednio zręcznie zassać.

Podciśnienie wywoływane przez zassanie bańki i przesuwanie jej po skórze wcześniej posmarowanej oliwką powoduje intensywne otwieranie naczyń krwionośnych oraz zmniejszanie napięcia powięzi powierzchownej i skóry. Poprawa ukrwienia wraz z uelastycznieniem skóry i tkanki podskórnej, które następuje w wyniku użycia bańki, przynosi wiele korzyści: od głębokiego fizycznego relaksu spiętej skóry i powięzi, przez wspomaganie odchudzania, po pozytywny efekt kosmetyczny, w postaci redukcji cellulitu i poprawy oczyszczania skóry. Nie bez znaczenia jest efekt silnego psychicznego rozluźnienia wywołanego uwalnianiem endorfin.

Trzeba jednak zaznaczyć, że użycie bańki chińskiej w rejonach długotrwale podrażnionych nerwów skórnych, może się początkowo wiązać z dużym bólem, który stopniowo ustępuje wraz przywracaniem skórze i powięzi elastyczności, co pozwala na uwolnienie nerwów. Takie podrażnienie nerwów może się szczególnie pojawić w rejonach dotkniętych obrzękiem, nadmiarem tkanki tłuszczowej bądź pourazowym napięciem powięzi. Czasami powstaje także wskutek długotrwałego bezruchu.

Uwaga! Zabieg może spowodować siniaki u osób podatnych na uszkodzenia naczyń

Wskazania: „cellulit” w postaci pomarańczowej skórki, nadmierne napięcie powięzi powierzchownej (uczucie pancerza w tkance), nadmiar tkanki tłuszczowej, obrzęk tłuszczowy, długo trwające zastoje limfatyczne, problemy z krążeniem skórnym, napięte obolałe mięśnie

Przeciwskazania – obowiązują ogólne przeciwwskazania do masażu oraz wiotka skóra, kolagenozy (luźny nadmiernie elastyczny typ skóry), zaburzenia krzepliwości krwi, tendencja do pękających naczynek

Masaż antycellulitowy

Wyjątkiem od reguły Fizjo-relaks dotyczącej stosowania delikatnych bezbolesnych technik jest zabieg masażu antycellulitowego, który zawiera techniki mogące wywoływać ból, a jego celem jest uelastycznienie skóry, tkanki podskórnej i powięzi podskórnej, a co za tym idzie poprawa ukrwienia.

Masaż ten ułatwia odprowadzenie toksyn, zbędnego tłuszczu i produktów przemiany materii, reguluje płyny ustrojowe oraz uelastycznia skórę zmniejszając cellulit. Ruchy wykonywane przez terapeutę cechują się dużą dynamiką, intensywnością, doprowadzając do przekrwienia skóry. Dodatkowo, jeśli nie ma przeciwskazań podczas zabiegu użyta może być również bańka chińska, która poprzez zassanie skóry na zasadzie podciśnienia wspomaga przepływ limfy, zwiększa ukrwienie, dotlenienie tkanek, działając na skórę pobudzająco. Regularnie wykonywane zabiegi wspomagają redukcję cellulitu!

Dzięki właściwemu ukrwieniu i wymianie płynów umożliwiamy prawidłowe odżywienie komórek skóry i ułatwiamy pobieranie tłuszczu z komórek tłuszczowych.

Wymiana płynów w tkance podskórnej i skórze jest niezmiernie ważna w trakcie odchudzania, dlatego osobom z nadwagą polecamy zabieg masażu antycellulitowego w połączeniu z dietą, gdyż ułatwia odprowadzenie obrzęku tłuszczowego, ułatwia spalanie tłuszczu z trudnych miejsc i przyspiesza regenerację skóry, co umożliwia jej elastyczne dostosowanie się do zmniejszenia tkanki tłuszczowej

Zabieg bez diety ma sens u osób szczupłych z tzw. „pomarańczową skórką”.

Wskazania: „cellulit” w postaci pomarańczowej skórki, nadmierne napięcie powięzi powierzchownej (uczucie pancerza w tkance), nadmiar tkanki tłuszczowej, obrzęk tłuszczowy, długo trwające zastoje limfatyczne, problemy z krążeniem skórnym, napięte obolałe mięśnie

Przeciwskazania – obowiązują ogólne przeciwwskazania do masażu oraz wiotka skóra, kolagenozy (luźny nadmiernie elastyczny typ skóry), zaburzenia krzepliwości krwi, tendencja do pękających naczynek.

Ostatnie dwie pozycje nie należą do bezbolesnych, ale doskonale regenerują skórę, przywracają krążenie w tkance tłuszczowej i powięzi powierzchownej, w ten sposób wspomagając regenerację i odchudzanie. Są to zabiegi z pogranicza regeneracyjnych i leczniczych.

Wyjątkową pozycję na liście stanowi

Masaż regeneracyjny dla kobiet w ciąży

Wykonywany u kobiet w ciąży w celu zlikwidowania nagromadzonych napięć niektórych części ciała, spowodowanych zmianą środka ciężkości w ciele oraz by poprawić samopoczucie, wprowadzając w stan relaksu. Zabieg odbywa się w specjalnych pozycjach odciążających z dbałością zarówno o komfort kobiety ciężarnej, jak i jej dziecka.

Wskazania – przemęczenie psychofizyczne, spadek nastroju, nadmierny stres, obrzęk wodno-tłuszczowy, napięcie mięśniowo-powięziowe i towarzyszący mu ból

Przeciwskazania – tak jak masaż relaksacyjny w zasadzie nie ma przeciwwskazań, za wyjątkiem gorączki i ryzyka rozsiania nowotworu, gdyż ten rodzaj masażu nie powoduje przekrwienia ani pobudzenia, jednak, jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości albo lekarz prowadzący ciążę zabrania Ci masażu – nie ryzykuj. Nie należy również myśleć o jakimkolwiek masażu, jeżeli występuje zagrożenie ciąży z powodu wzrostu ciśnienia tętniczego, nasilonych skurczów macicy, obecności krwi w moczu, zmian w moczu w zakresie barwy, zapachu lu ilości, ostrych bólów brzucha z objawami ogólnymi, stanów zapalnych ostrych i podostrych jamy brzusznej, gestozy, stanu przedrzucawkowego, wad rozwojowych płodu, niedokrwistości, chorób nerek, zapalenia trzustki, chorób sercowo-naczyniowych, nieprawidłowego przebiegu ciąży, czy dysfunkcji narządów moczowo-płciowych. W takich przypadkach można wykonywać jakiekolwiek działania dopiero na wyraźne zlecenie lekarskie.

Czas w trakcie ciąży, w którym należy zachować szczególną ostrożność to czas pierwszych 3 miesięcy ciąży, gdy może dojść do poronień samoistnych.

który jest doskonałym połączeniem technik masażu relaksacyjnego i leczniczego służącym profilaktyce i terapii bólu mięśniowo-więzadłowo-powieziowego w trakcie tego wyjątkowego czasu w życiu kobiety. Specjalnie dobrane pozycje i chwyty pozwalają w sposób łagodny przywrócić dobre samopoczucie psychofizyczne i ułatwiają przetrwanie tego wspaniałego, a zarazem często trudnego czasu oczekiwania na narodziny dziecka.

Rejestracja online

Szybka i wygodna rejestracja wizyt przez internet.

Szybkie terminy

Gwarantujemy krótkie terminy oczekiwania na wizyty.

Płatność kartą

Akceptujemy płatności kartą dla Twojej wygody.

Parking

Bezpłatny parking dostępny tuż obok naszego gabinetu.

Wielojęzyczność

Nasz zespół mówi po polsku i angielsku, aby lepiej Cię obsłużyć.