Maja Bączkiewicz,

dr n. k. f.,
fizjoterapeuta
chiropraktyk
 
TERAPIA DOROSŁYCH
TERAPIA WAD POSTAWY
 

Godziny przyjęć:

Vivo Fizjoterapia
Muchoborska 14,  Wrocław
     PT 
 
Oborniki Śląskie
Makuszyńskiego 2,Oborniki Śląskie  
     PON,WT,ŚR CZW 
     druga sobota w miesiącu

 

 

 

REJESTRACJA INTERNETOWA I OPINIE

 

CZYM SIĘ ZAJMUJĘ

Jestem fizjoterapeutą od  2003 roku. Moja praca jest równocześnie moją pasją. Zaczęłam od pacjentów z bólem kręgosłupa i dyskopatią, ale obecnie zajmuję się z bardzo dobrymi efektami szerokim wachlarzem pacjentów z rozmaitymi bólami, ograniczeniami ruchomości i obrzękami. Ból głowy, bóle kolan, ból biodra, stenoza, drętwienie, mrowienie, zaburzenia równowagi, zawroty głowy, blizny i wiele innych problemów, w których uczestniczy układ ruchu człowieka. Zajmuję się równiez terapią wad postawy i skolioz u dzieci powyżej 3 r.ż.

 

JAK OSIĄGAM EFEKTY
Wciąż szukam nowych sposobów, aby jak najszybciej i najskuteczniej pomóc pacjentowi z bólem, po urazie, lub po operacji dojść do pełnej sprawności. Kluczem do terapii jest wnikliwe badanie, w którym sprawdzam postawę, reakcje objawów na ruch, wzorce ruchowe i badam palpacyjnie obszary bolesne oraz inne obszary pozostające z nimi w kontakcie nerwowym, mięśniowo-powięziowym lub biomechanicznym. Obraz, który uzyskuję w badaniu przekładam na terapię, podczas której w zależności od potrzeby stosuję techniki z różnych metod, aby poprawa była bardziej kompletna. Terapia dysku, stawu międzykręgowego, obrzęku, mięśni i powięzi, wzorca ruchowego, masaż, fizykoterapia i ćwiczenia to wachlarz środków, które stosuję na drodze do możliwie pełnej sprawności pacjenta. Olbrzymią satysfakcję przynosi mi wciąż powiększająca się lista moich byłych pacjentów, którym udało się pozbyć obezwładniającego bólu albo ograniczeń ruchomości powodujących niesprawność. Daje mi to motywację do ciągłego poszerzania wiedzy, aby mogła pomóc możliwie jak najliczniejszej grupie osób w potrzebie.

 

SKĄD CZERPIĘ WIEDZĘ I DOŚWIADCZENIE
W czasie studiów odbywałam praktyki w wielu miejscach, m.in. w Konstancinie oraz w prestiżowym ośrodku rehabilitacyjnym Centre Kerpape we Fracji. Po dyplomie pracowałam w wielu przychodniach rehabilitacyjnych w tym w filii CKiR we Wrocławiu przy ul. Krasińskiego. Prowadziłam również zajęcia dla studentów AWF Wrocław.
Wciąż dokształcam się zarówno z książek, od innych terapeutów z którymi pozostaję w kontakcie, a także uczestnicząc w konferencjach i kursach dokształcających.

Wśród metod, których używam w pracy z pacjentem są m. in.:

 • MDT McKenzie (certyfikowany terapeuta)
 • Terapia manualna TMH Rakowski
 • Terapia chiropraktyczna Ackermanna
 • Funkcjonalna Indywidualna Terapia Wad Postawy FITS
 • PNF
 • Terapia punktów spustowych
 • Terapia powięzi Myersa w koncepcji Taśm Anatomicznych
 • Stabilizacja spiralna (SM-System)
 • Koncepcja Terapii Obrzęku wg Asdonka
 • Nordic Walking
 •  Fizykoterapia
 •  Kinezyterapia

 

CERTYFIKATY

 

 

MB Dyplomy026AMB Dyplomy001AMB Dyplomy007A 

MB Dyplomy016AMB Dyplomy006AMB Dyplomy015A

MB Dyplomy017AMB Dyplomy022A

MB Dyplomy008AMB Dyplomy009AMB Dyplomy010A

MB Dyplomy012AMB Dyplomy002AMB Dyplomy003A

MB Dyplomy004AMB Dyplomy005AMB Dyplomy011A

MB Dyplomy013AMB Dyplomy014AMB Dyplomy018A

MB Dyplomy019AMB Dyplomy020AMB Dyplomy021AMB Dyplomy023AMB Dyplomy024A

MB Dyplomy025A