Zobacz więcej na temat OFERTY Vivo Fizjoterapia oraz CENNIK naszych usług. Zapraszamy!


Do czego potrzebujemy Fizjoterapii?


 

          Życie to ruch! Części organizmu, które nie są wykorzystywane i poruszane, stopniowo degenerują i zanikają.
Uraz, 
choroba czy też przeciążenie ciała i związane z nimi zaburzenia drobnych i większych ruchów organizmu powodują trudności w funkcjonowaniu różnych jego układów. Układ krążenia, limfatyczny, kostny, mięśniowo-powięziowy i inne nie pracują prawidłowo. Wskutek tego tracimy

kondycję, bolą nas stawy i kręgosłup, mamy "krótki" oddech, kłuje w sercu, nie możemy skręcić szyi czy sięgnąć za głowę, mamy trudności z nałożeniem skarpetek czy podniesieniem czegokolwiek.

         Twój organizm działa jak sprawna maszyna - zepsuta lub użyta w niewłaściwy sposób wymaga naprawy
i rozruchu. Rehabilitant inaczej zwany fizjoterapeutą przeprowadza Cię przez rozruch bezpiecznie, pozwalając Ci odtworzyć zdrowe wzorce ruchowe. Dzięki temu odzyskujesz możliwie pełną sprawność organizmu.

Dzięki odpowiednio przeprowadzonej rehabilitacji często można ograniczyć konieczność przyjmowania leków, które mogą mieć wiele skutków ubocznych.

 

 

robot 2507980 960 720


Jak fizjoterapeuta przywraca sprawność?


Środki, które fizjoterapeuta ma do dyspozycji to:

  • terapia manualna i masaż stawów, powięzi i mięśni – umożliwia przywrócenie ruchu i właściwego ustawienia tam, gdzie Twój organizm nie potrafi zrobić tego samodzielnie, umożliwiając powrót krążenia i uwalniając nerwy od ucisku.

  • indywidualnie dopasowane ćwiczenia (kinezyterapia) – niektóre mięśnie i powięzi trzeba rozciągać, a inne wzmacniać, dlatego rehabilitant przeprowadza badanie czynnościowe, dzięki któremu określa jakie ćwiczenia będą dla Ciebie najbardziej odpowiednie oraz pomaga Ci w nauczeniu się prawidłowej techniki, żebyś sobie nie zaszkodził.

  • fizykoterapia - wykorzystanie różnych rodzajów energii: elektrycznej, elektromagnetycznej, ultradźwięków, pola magnetycznego, ciepła i zimna, światła laserowego i spolaryzowanego oraz innych środków, których celem jest zmniejszenie bólu, obrzęku, poprawa ukrwienia i przyspieszenie regeneracji tkanek.


    2


  Edukacja pacjenta to ważny element terapii

       Warto szukać rehabilitanta, który nie tylko wykonuje zabiegi, ale doradza też jak samemu sobie radzić z bólem, zapobiegać nawrotom. Pacjent, który zna swój organizm, może zmniejszyć częstotliwość wizyt i skrócić swoją terapię.

Dlaczego leki czasem nie działają?

Niektóre Twoje dolegliwości są czysto funkcjonalne lub o podłożu mechanicznym. Rozwiązania oparte na lekach czy operacjach nie dają w ich przypadku spodziewanych rezultatów. Kiedy lekarzom trudno znaleźć przyczynę, a Tobie wciąż coś doskwiera - warto spróbować diagnozy czynnościowej. Może się okazać, że odpowiednio dobrane ćwiczenia, mobilizacje i inne zabiegi zmniejszą lub usuną dolegliwości.

massage 2722936 1920

 

 

OFERTA naszych gabinetów Vivo Fizjoterapia zawiera kompleksową rehabilitację, dzięki czemu nie musisz chodzić w różne miejsca, żeby skutecznie odzyskać sprawność. Zobacz poniżej:

 

DIAGNOSTYKA FIZJOTERAPEUTYCZNA

TERAPIA MANUALNA

CHIROPRAKTYKA

MASAŻ

NOWOCZESNE METODY

KINEZYTERAPIA (leczenie ruchem)

TECHNIKI WSPOMAGAJĄCE: