Sobota z Fizjoterapią na Festynie u Oblatów przebiegła nam bardzo pracowicie. Od 11.00 do 17.00 stale ruch, ale tym razem udało się zrobić choć kilka zdjęć.
Badanie podoskopowe stóp, badanie wad postawy i konsultacje fizjoterapeuty w sprawach rozmaitych dolegliwości przyciągnęły wiele osób do naszego stoiska. Wszyscy przybyli otrzymali ulotki, które upoważniają do 10% zniżki w gabinecie przy ul. Muchoborskiej 14. Nieprawidłowości postawy u dzieci mogą przeradzać się
Festyn Strona

Festyn Ela strona

 w zaburzenia i dolegliwości bólowe u dorosłych. Im później podjęta próba korekcji, tym jest ona trudniejsza. Drobne z pozoru zmiany warto korygować u dzieci szczególnie ze względu rozwój układu kostnego. Nieprawidłowe ustawienie w stawach podczas wzrostu powoduje nierównomierny przyrost kości, co potem jest bardzo trudno skorygować (często jest to wręcz niemożliwe).

Aby uniknąć późniejszych problemów warto zatem zainteresować się tematem korekcji u dzieci.

Dorośli z kolei mogą pozbyć się wielu dolegliwości korzystając z pomocy metod fizjoterapautycznych odpowiednich do ich problemów. Terapia manualna  przydaje się w sytuacji przestawień stawów oraz podrażnień i przykurczów mięśniowych. Terapia McKenzie pomaga zdiagnozować i wyprowadzić stany bólowe przy przepuklinach dyskowych i wewnętrznych uszkodzeniach dysku, a także w dysfunkcjach po uszkodzeniach i operacjach kręgosłupa. Stabilizacja spiralna jest świetnym przeciwdziałaniem problemom wynikającym z niestabilności, również na dalszych etapach choroby krążka międzykręgowego popularnie zwanej dyskopatią. Terapia obrzęku wspomaga odpływ limfatyczny, co zdecydowanie poprawia jakość życia w obrzęku limfatycznym pierwotnym i wtórnym (np. po usunięciu węzłów chłonnych). Profesjonalny medyczny masaż i specjalnie dobrane do problemu ćwiczenia z dodatkiem wspomagającej fizykoterapii w zależności od przypadku są częścią terapii, która dosłownie i w przeności stawia na nogi.

Zapraszamy do zadbania o te cudowne, ale nieraz zapuszczone maszyny, które stanowią nasze ciała (tel. 726 167 726).